Top
Запознајте го Дејвид Ганди - најбараниот модел во светот

Запознајте го Дејвид Ганди – најбараниот модел во светот

Атрактивниот Дејвид Ганди од Англија се вбројува во листата на најбарани и најплатени модели на денешницата. Кариерата ја започнал во 2007 година како заштитно лице на Dolce & Gabbana. Тој има совршени црти на лицето, сини очи, густа темна коса и атлетско градено тело. 32-годишниот манекен е поприлично активен на социјалните мрежи, но јавноста сосема малку знае за неговиот приватен живот. И покрај тоа што изгледа одлично, Дејвид вели дека има големи проблеми со самодовербата и јавно изјавува дека не преферира да се дружи со познатите личности.

David-Gandy-iLike-mk-002

David-Gandy-iLike-mk-003

David-Gandy-iLike-mk-004

David-Gandy-iLike-mk-005

David-Gandy-iLike-mk-006

David-Gandy-iLike-mk-007

David-Gandy-iLike-mk-008

David-Gandy-iLike-mk-009

David-Gandy-iLike-mk-010

David-Gandy-iLike-mk-011

David-Gandy-iLike-mk-012
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>