Top

The Weeknd со енергичен настап на „Super Bowl 2021“

The Weeknd ја забавуваше публиката на полувремето на „Super Bowl 2021“. 30-годишниот музичар, во придружба на 100-тина танчери, со енергичен настап ја загреа атмосферата на стадионот „Рејмонд Џејмс” во Тампа – Флорида.

Популарниот артист изведе дел од своите најголеми хитови, како „Starboy“, „Can’t Feel My Face“, „I Feel it Coming“ и „Blinding Lights“.

Тој, за неговото 13-минутно шоу, потрошил 7 милиони долари.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *