Top

Free download: Не можеш без мене – Роберт Билбилов ft. Деана Николовска & Скипи

“Не можеш без мене” е насловот на песната со која Роберт Билбилов, Деана Николовска и Скипи настапија на Охридфест 2010. Музиката, аранжманот и продукцијата се на Билбилов, текстот на Ивана Николовска, додека пак рап делот на Скипи го напиша Тајзи. Деана не извести дека деновиве “Не можеш без мене” ќе доживее визуелизација. Сингл во r’n’b – rock фазон, апсолутен хит по сите радија. Like!! ;D

Доколку сакате да ја превземете песната, десен клик на следниов линк и изберете Save link as (или Save target as).

Не можеш без мене

(lyrics)

(Роберт)
Ти си мислиш дека не можам јас тебе.
Сакаш да те лажам, не можам без тебе.
Ти си мислиш дека не можам без тебе, без тебе, без тебе..

(Деана)
Да јас мислам дека не можеш ти мене.
Секој ден се лажеш можеш ти без мене.
Јас мислам дека не можеш без мене, без мене, мене.. ууу….

(Роберт)
Сам секој ден и секој час,
кој сум без тебе јас?!?
Можам ли јас без тебе?

(Деана)
Која без тебе сум јас?
Љубовта остана зад нас.
Мислиш лесно е без тебе!!!

(Рефрен)
Ти си мислиш дека не можам јас тебе.
Сакаш да те лажам, не можам без тебе.
Ти си мислиш дека не можам без тебе, без тебе, без тебе..
Да јас мислам дека не можеш ти мене.
Секој ден се лажеш можеш ти без мене.
Јас мислам дека не можеш без мене, без мене, мене..

(Скипи)
Добро знам што кријат тие ваши очи, стоп!
Ми се гади да ги слушам лагиве, затоа стоп!
И не играјте игра која нема крај,
криво ми е кога гледам дека не сте заедно. Стоп!
Зошто толку силна љубов претворивте во бол?
Боли ко на рана сол, ко да влезе ѓаволот!
Од тие тврди глави, ве гази времето.
Заборавете на се’, слушајте го срцето!!!

(Рефрен)
Ти си мислиш дека не можам јас тебе.
Сакаш да те лажам, не можам без тебе.
Ти си мислиш дека не можам без тебе, без тебе, без тебе..
Да јас мислам дека не можеш ти мене.
Секој ден се лажеш можеш ти без мене.
Јас мислам дека не можеш без мене, без мене, мене..

уууу…
1 Коментар

  • Magdalena Jovcevska вели:

    Pesnava e preubava, od tekst do aranzman, nz wowww.Kolku samo emocii ima…..Sekoja cest do Robert i Deana samo taka prodozlete:D:D:D

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>