Top

NEW VIDEO: Hold It Against Me – Britney Spears

Многу пати до сега се „кревало прашина“ околу спотовите на Britney Spears, но никогаш толку многу како сега. Веќе две недели на официјалниот youtube канал на Britney секојдневно се објавуваат (претерано) кратки клипови, со што се одбројуваше премиерата на видео записот за нејзиниот хит сингл Hold It Against Me. Видео спотот е режиран од Jonas Akerlund, а негова тема е животот на Britney под лупата на јавноста. Во една сцена Britney е во тепачка со себеси, а во друга се забележуваат екрани на кои вртат нејзини постари спотови. Јасно е дека Britney прави напори да се надмине себеси, но ќе успее ли некогаш да направи подобар спот од оној за Toxic?… Ова е водечкиот сингл за нејзиниот седми студиски албум Femme Fatale, кој ќе биде издаден на 29 март.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>