Top

Free download: Да остане вака – Биба Додева

Queen Production и iLike.mk Ви го подаруваат најновиот сингл на Биба Додева “Да остане вака”. Песната е дело на:  Биба Додева и Владимир Дојчиновски – Дојчин /музика/, Биба и Весна Малинова /текст/ и Дојчин /аранжман/. Ова е четврти сингл на Биба Додева оваа година и претставува најава за нејзиниот нов албум кој на полиците во музичките продавници треба да се најде до крајот на оваа година. “Да остане вака” премиерно беше изведена на ОхридФест каде се закити со II-ра награда од жири. Синглот е апсолутен радио хит и изминатава недела дена се најде на пиедесталското место на неколку радио топ листи. Симнувајте!!

Доколку сакате да ја превземете песната, десен клик на следниов линк и изберете Save link as (или Save target as).
1 Коментар

  • Saso Aleksoski вели:

    prekrasna pesna, prekrasen glas, edinstvena primedba spored mene, mnogu visoko peenje za tvojot glas, mislam deka ubavinata doagja poveke do izraz na poniski pesni, ne sum nekoj ekspert, mozda samo mojot vkus e poinakov…pozdrav

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>