Top
01-(1)

„Springfield“ летна женска колекција 2015

Етно изглед:
Новиот етно-фолк изглед со детали на реси и фолклорни графики, ќе бидат ваши сојузници за почеток на летото. Фустани, сукњи, топ во нијанси на портокалова и крем боја, земјено црвени тонови, комбинирани со шорцеви или скини џинс. За комплетен изглед, предлагаме кожни аксесоари со реси и чизми до глужд.

05

06

Фолклор:
Колекцијата директно ќе ве однесе во Мексико, каде женственоста и експлозијата од бои се комбинираат до совршенство. Везовите и цвеќињата се основни елементи за да го добиете тој фолклорно-разигран изглед. Фустани со мексикански принтови и цветови, топ и чанти украсени во спектар на интензивни бои како сина, зелена, розева или црвена, се комбинираат одлично со модни додатоци во жолто-кафени тонови.

05

06

Тропико:
Најкул модни парчиња облека ќе најдете во колекцијата „Springfield тропската девојка“. Принтови со тропски листови во различни зелени тонови и сламени модни додатоци веднаш ќе ве пренесат на брегот, нудејќи целосен изглед за и надвор од вода. Тропски дизајни на комбинизони и маички, шорцеви во боја, сандали од природен материјал, сламени аксесоари и костими за капење ќе го комплетираат вашиот тропски изглед.

22

23

Мандала дезен:
За девојките кои претпочитаат бохо-шик стил, вистински избор е облеката со орнаментни шари во зелени и розови тонови. Селектирани парчиња облека во сини нијанси како што се палацо панталоните, се идеални за оние топли денови или одберете широки фустани кои даваат слобода во движењето. Сандалите на врзување, како и торбите со реси се полн погодок за овој стил.

10

11

Боемска белина:
Белата боја придонесува за најженствен боемски изглед. Белата е задолжителни за долгите фустани и блузи, и истата одлично се комбинира со летни цветни дезени на разновидни модни парчиња. Деталите од тантела во нијанси на бела боја, како и други нежни принтови, ќе ги пронајдете на фустаните, здолништата, туниките и пончото со реси.

15

16
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *