Top
Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-F

Супермоделот Кејт Мос дизајнираше за „Topshop“

Британската модна икона Кејт Мос повторно дизајнираше за „Topshop“. Дел од фотографиите наменети за каталогот беа објавени во британското издание на магазинот „Вог“, а целата колекција ќе биде пуштена во продажба на 30-ти април. Фотографиите се дело на реномираниот фотограф Ник Најт.

За потсетување, „Topshop“ и Кејт првпат соработуваа во 2007 година.


Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-001

Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-002

Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-003

Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-004

Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-005

Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-006

Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-007

Kate-Moss-Topshop-SS14-iLike-mk-008
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *