Top
Фотосесија за новата колекција „Инстинкт“ на Антонија Ристовска

Фотосесија за новата колекција „Инстинкт“ на Антонија Ристовска

Антонија Ристовска ги објави фотографиите од фотосесијата за новата колекција есен-зима 2013/14. Се работи за колекцијата „Инстинкт“ која беше промовирана на Модниот викенд Скопје.

instinkt-na-antonija-ristovska-ilike-mk-f

instinkt-na-antonija-ristovska-ilike-mk-02

За првпат во Македонија, покрај стандардните фотографии, беше употребена техниката синемаграфи на таканаречени „движечки фотографии”.

Заштитни лица се моделите Маријана Станојковска и Маја Ристевска. Шминката и фризурата се дело на Зоран Шурбевски, а пак, фотографиите ги потпишваат Ани и Дими.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>