Top

Филм: The help

Приказната исполнета со трогателност, хумор и надеж дека сепак може нешто да се промени, се базира на истоимениот роман на американската писателка Kathryn Stockett.Станува збор за приказна за афро-американски слугинки кои работат во домаќинствата на луѓе од белата раса во Мисисипи, во раните 60-ти години. Скитер (Emma Stone), Ејбилин (Viola Davis) и Мини (Octavia Spencer) се сосема различни, но многу посебни жени. Тие градат неверојатно пријателство тајно пишувајќи проект (книга) која ги крши општествените правила. Тие ризикувајќи, собираат доволно храброст да ги надминат поставените граници, кои некогаш се поставени за да се срушат, дури и ако тоа значи соочување лице во лице со општеството.

Режијата е на Tate Taylor, а главните улоги ги играат:
Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer, Emma Stone, Jessica Chastain.

Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>