Top

127 ЧАСА

Уште еден филм кој се базира на вистинита приказна. Филм во кој е прикажана храброста на еден човек да ги преземе сите неопходни мерки со цел да преживее. Оваа животна авантура исполнета со хумор, иронија, халуцинации е добитник на три Златни Глобуси, а номинирана е и за шест Оскари меѓу кои и Оскар за главна машка улога (одличниот James Franco кој го одигра ликот на Aron Ralston) и за најдобар филм (Danny Boyle, режисерот на Slumdog Millionaire).

Сте се запрашале што би направиле доколку се наоѓате заглавени во безизлезна ситуација повеќе од 5 дена, со само пола литар вода, без храна, и со еден тап нож? Не се прашувајте, погледнете го филмот!

Автор: Nowe

Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>