Top

AVON ви го претставува парфемот CITY RUSH: “ЗА ЉУБОВТА КОН СТИЛОТ”

Моќен. Самоуверен. Шик. CITY RUSH е новиот софистициран парфем – еден за мажи и еден за жени – кој инспирира сензуалност и сила. Сензационален мирис кој зрачи со доверба, од AVON, лидер меѓу парфемите повеќе од еден век.ИНСПИРАЦИЈА:
Сите очи се вперени во вас. Овој нов мирис од Авон е дизајниран за самоуверени, за личности кои сакаат да бидат храбри. Мирис за оние кои имаат модерен стил и личност, кои се совпаѓаат. City Rush е мирис што го отелотворува чувствотo на еманципација и примамлив сексапил.

ЛИЦЕТО:
Глобално познат модел, актерка, музичар, и мајка – Мила Јовович е лицето на City Rush парфемот за жени. Нејзините модни корени и филантропски цели се отелотворени во City Rush жената.
Наградуваниот бразилски модел и актер Карлос Касагранде, е совршен избор за заштитно лице на City Rush за мажи. Неговиот речиси застрашувачки, но сепак момчешки изглед го привлекува вниманието на сите. Тој е примамлив и моќен исто како City Rush.

НОТИТЕ:
City Rush за неа
· Горни ноти: Овој софистициран мирис Ве придобива со чистите сјајни ноти на багрем, испреплетен со длабок мирис на сливи и обвиткан со свеж зелен бршлен.
· Средни ноти: Сензуалната основа одкрива заводливи цветни тонови на црна георгина, роза и ванила орхидеи кои создаваат мистериозна и богата арома.
· Основни ноти: кадифените допири на благите дрвени и земјени пачули цветови се мешаат со свилените мошусни ноти и заедно ја создаваат трајната основа на овој мирис.

City Rush за него
· Горни ноти: Бурбонот зачинет со мирис на црн пипер е испреплетен со чистината на свежите јаболка и италијанската мандарина, за да ја поттикне неговата самодоверба и машкост.
· Средни ноти: Централните ноти ги заведуваат сетилата преку комбинирање на црните георгини и ароматичната мускатна жалфија, избалансирани со свеж здравец.
· Забелешки: Благи допири на кашмирски дрвни ноти со елегантет мошус и мек мирис на сандалово дрво, водат кон рафиниран мирис кој навистина е неодолив.

*Цена: 1200 денари. Достапен само преку преставниците на Avon.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *