Top

Викенд хороскоп (23-24.03.2013)

Овен
Го растурате она што го имате во изобилство-енергијата. Избегнувате тешки задачи и одите по линија на помал отпор, што значи дека сте рационални кога станува збор за растурање на физичката сила. Се нервирате за глупости.

Бик
Што ви се случува? Опкружени сте со конфликти, расправи, кавги, иако и пред најмалата опасност се повлекувате. Околината тешко ги прифаќа промените, а тие се евидентни. Доколку сакате да бидете поуспешни, морате да излезете накрај со злонамерното опкружување.

Близнаци
Дали правилно размислувате? Можеби вашите планови се премногу утопистички, па ја отежнуваат моменталната ситуација? Проблеми имате безброј, дилеми исто така. Нема да ви биде лесно, но нема љубов без болка, па ни решение без солзи.

Рак
Во фаза сте на планови и приказни, но ништо конкретно не преземате. Доколку имате на кого да се потпрете, ќе биде одлично, бидејќи ви недостасува цврстина за да се изборите со животните проблеми. Од партнерот не добивате подршка.

Лав
Проблемите со грлото се последица од прекумерното пушење и гласното зборување. Еднострано гледате на животот, докажувајќи исправност на сопствените чекори. Неминовни се последиците како нервоза и подмолност.

Девица
Девиците не мируваат. Слободните моменти користете ги за телефонски разговори. Успешна комуникација, промените и приспособливоста ушто повеќе ги потенцираат вашите деловни таленти. Моментално сте неуморни, но и непостојани.

Терезија
Ретко имате време и желба да уживате во топла домашна атмосфера. Бидејќи денес тоа го можете, ви годат удобни влечки и мириси од кујната. Без потреба не излегувајте од дома. Соберете сила за адаптација на животниот простор.

Скорпија
Скорпиите се непрестајно под блага тензија, бидејќи се од таков сој, моментално се прифаќаат со леснотија. Ментално сте активни, размислувате за новите работи и не се досадувате. Треба само да се релаксирате и да уживате.

Стрелец
Нова љубов или различен пристап ќе ви го разубават денот. И децата се тука да ви го поправат расположението. Ќе ве израдуваат со успеси и ситни нешта. Размислувате многу конструктивно и креативно. Со ентузијазам тргнувате во нови деловни потфати.

Јарец
Бидејќи чесно си поминавте и се изнауживавте, размислувате за работите. Амбициозни сте поради поволните планетарни аспекти. Нешто веќе сте оствариле, ама не сакате да живеете на вересија. Потребен ви е постојан допинг во вид нова работа и финансиски стимуланс.

Водолија
Знаете дека имате бурни промени во животот. Ете одговор на прашањето поради кое сте креативни, тактични и полни со убаво однесување. Со ситно внимание и крупен подарок може да се поправи вашето расположение.

Риби
Планирате нова работа, работа која бара тимска работа. Нема да биде едноставно, од проста причина што умеете да работите, па исто така тоа го очекувате и од другите. Наредните денови треба да се стави акцент врз исхраната и здравјето.

Извор: Утрински

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>