Top

Викенд хороскоп (16-17.02.2013)

Овен
Потрудете се правилно да ја контролирате импулсивната страна на природата. Потребно е да превземете заштитничка улога пред своето семејство. Обратете вниманије на новите случувања кои ја загрижуваат вашата сакана личност.

Бик
Важно е да прифатете нечиј совет, без разлика што имате чувство дека се работи само за делумно решение на работите. Своите емотивни желби ги упатувате на погрешна личност. Погрешно ја критикувате личноста до која не допира вашиот глас.

Близнаци
Соработниците ги поздравуваат вашите идеи и позитивно ја оценуваат вашата улога во различни ситуации. Љубовниот ребус е невозможен да го решите без искрено соочување со саканата личност. Некој влијае на вашата емотивна несигурност.

Рак
Вашиот успех подразбира проширен состав на соработници и изразена контрола на важните случување. Задржетеја активната улога. На емотивно поле работите ги проценувате на погрешен начин. Сочувајтеја блискоста со личноста која неми да ги изневери вашите очекувања.

Лав
Добро размислете, импулсивните тонови и инсистирањето на личните цели, може да го поремети договорот со соработниците. Во љубовната врска не можете да добиете се што ќе посакате. Прифатете ја идејата на партнерот или средбата со една интересна личност.

Девица
Важно ви е да се претставите како личност од доверба пред деловните партнери. Ограничете ги емотивните желби или очекувањата во разумна мера. Понекогаш имате премногу перфекционистички потреби.

Терезија
Мора да имате прецизна претстава за вистиснките вредности кои поминуваат запазено во деловните кругови. Средбата со една личност ви делува заморно, затоа барате различни изговори во обид да избегнете нечие друштво.

Скорпија
Нема потреба да го премолчувате своето незадоволство пред соработниците. За среќа, спорните ситуации можат да се решат во заедничка корист. Прифатете го љубовниот повик или страсното потикнување од блиската личност. Чувствувате дека ве преплавува нов емотивен занос.

Стрелец
Умеете да се организирате, своите обврски ги завршувате без големо зборување. На таков начин постигнувате високи професионални критериуми, во услови кои вас ве обврзуваат на работна соработка. Додека делувате безгрижно, вашиот партнер се обидува да ги прескокне заедничките дилеми.

Јарец
Избегнувајте претерана доза на работно експонирање, нема потреба да ја докажувате својата моќ во ситуации кога можете да делувате поучно. Нестрпливо очекувате добар повод за излегување, имате на ум повеќе комбинации. Чувствувате зголемена страст и емотивен импулс.

Водолија
Успехот во светот на работата и финансиите не може да се оствари без нечија подршка. Бидете реални во својата проценка. Понекогаш вистината е добро сокриена помеѓу редовите. Обратете внимание на нечии пораки и однесување.

Риби
Потребно е да ги наметнете своите ставови и да се ангажирате на различните страни. Некој ќе ве изненади со внимание или со прикладен подарок. Прифатете се што ве асоцира на возбудлива забава и на емотивно зближување.

Извор: Утрински

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>