Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (27.05.2022)

Овен
Лицето што ви се спротивставува нема влијание врз вашите работни планови или врз завршните резултати. Вашиот успех подразбира проширен состав на соработници и изразена контрола на важните случувања. Задржете ја активната улога. На емотивно поле работите ги проценувате на погрешен начин.

Бик
На средбата со соработниците добро би било прво да ја поминете листата на приоритети, пред да ризикувате со работи што не ги познавате доволно добро. Мора да имате јасна претстава за вистинските вредности што поминуваат запазено во деловните кругови. Средбата со едно лице ви изгледа заморно, затоа барате различни изговори во обид да избегнете нечие друштво.

Близнаци
Умеете да се организирате, своите обврски ги завршувате без големо зборување. На таков начин постигнувате високи професионални критериуми, во услови што ве обврзуваат на соработка. Додека изгледате безгрижно, вашиот партнер се обидува да ги прескокне заедничките дилеми. Некој директно го осудува вашиот начин на однесување.

Рак
Нема потреба да носите заклучок врз основа на своето чувство или на прво гледање. Успехот на работно-финансискиот свет не може да се оствари без нечија поддршка. Бидете реални во својата процена. Понекогаш вистината е добро скриена меѓу редовите. Обрнете внимание на нечии пораки и однесување.

Лав
На средбата со соработниците добро би било прво да ја поминете листата на приоритети, пред да ризикувате со работи што не ги познавате доволно добро. Мора да имате јасна претстава за вистинските вредности што поминуваат запазено во деловните кругови. Барате различни изговори во обид да избегнете нечие друштво.

Девица
Ви пречи начинот на кој некој ви ги претставува вашите идеи или досегашниот успех. Нема потреба да го премолчувате своето незадоволство пред соработниците. За среќа, спорните ситуации можат да се решат во заедничка корист. Прифатете го љубовниот повик или страсното поттикнување од блиското лице. Чувствувате дека ве преплавува нов емотивен занос.

Терезија
Изгледате вознемирено и тоа се одразува на нашата комуникација со соработниците. Избегнувајте претерана доза на работно експонирање, нема потреба да ја докажувате својата моќ во ситуации кога можете да дејствувате поучно. Нестрпливо очекувате добар повод за излегување, имате на ум повеќе комбинации. Чувствувате зголемена страст и емотивен импулс.

Скорпија
Од работата имате големи очекувања, чија реализација повторно ќе мора да почека. Внимателно проценете ги потезите што ги влечете во средбата со соработниците. Добриот глас надалеку се слуша, така што позитивната реклама би можела да ви донесе и добар материјален успех. Некој постојано ја расипува вашата љубовна идила.

Стрелец
Пред вас е успешен ден, но само доколку успеете да ги започнете новите проекти кон кои ви е свртено вниманието. Не пропуштајте ги можностите, особено ако се работи за подобрување на материјалната егзистенција. За сметка на тоа, партнерот ќе се чувствува малку запоставено.

Јарец
Можеби премногу очекувате од некоја ситуација, но реално сте грешка, бидејќи сте ги прецениле можностите. Потребата за љубов ви е изразена, но вашата вродена срамежливост не дозволува да се забележи тоа. Одлучете се да преминете во напад.

Водолија
Генерално, се чувствувате одлично, иако постојано мислите на проблемите со кои сте опкружени. Животот секогаш носи нови можности, затоа би било добро да се приспособувате кон нив. Многу лица родени во овој знак ќе се одлучат да направат чекор повеќе.

Риби
Мора да научите да бидете практични и реални доколку сакате да ја постигнете целта. Обидете се сите несогласувања да ги разјасните со околината, а не да ги задржувате во себе. Така ќе сфатите дека е многу полесно откако работите ќе бидат кажани со време.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>