Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за четврток (26.05.2022)

Овен
Односот со партнерот ви е се’ подобар. Сепак, би било добро да покажете малку повеќе нежност и да ја намалите нервозата. Состојбата во домот е нестабилна. Добри вести од пријателите. Можност за патување.

Бик
Вниманието ви е насочено кон заедничката работа со партнерот на еден проект. Избегнувајте да се движите, бидејќи ќе имате непријатности во сообраќајот. Можни се и помали здравствени проблеми.

Близанци
Состојбата во вашиот емотивен живот станува повозбудлива. На праг е нова врска што ќе ви го освежи сексуалниот живот. Проблеми со парите, но и со колегите на работа. Слободното време минувајте го со децата.

Рак
Во можност сте исклучително брзо да заработите пари. Не би сакале тоа да пропадне, па сте напнати. Ситуацијата во фамилијата е затегната, исто како и односот со партнерот. Внимавајте на здравјето.

Лав
Многу сте слободни во љубовта и склони сте кон авантури. Овие денови ве очекува кратко патување. Финансиите полека се стабилизираат. Една добра вест е дека многу сте расположени. Избегнувајте непознати места.

Девица
Денес се чувствувате подобро од кога и да е. Потребно ви е повеќе дружење. Тоа директно ве извлекува од депресијата. Чувствувате голема потреба за нови љубовни возбудувања. Парите ги трошите премногу брзо.

Терезија
Полни сте со енергија и сакате да ги решите проблемите во односот со партнерот. Сепак, морате да бидете подготвени на непријатна кавга. Поголем финансиски успех. Поддршка од странство.

Скорпија
Многу сте повлечени во последно време. Моментно се обидувате да се пронајдете себе си и нешто да измените во својот живот. Внимавајте да не дојдете во судар со законот. Здравјето ви е проблематично.

Стрелец
Денес ќе ве вознемири разговорот со еден пријател од спротивниот пол, бидејќи ќе забележите дека станува збор за тоа дека тој ве гледа како повеќе од пријател. Наскоро ќе отпатувате некаде. Добра вест од странство.

Јарец
Се наоѓате во период на нестабилен однос во љубовта. Не можете да ги разберете потребите на партнерот поради што лесно запаѓате во расправии. Ве притискаат многу нерешени семејни проблеми. Успех на работното место.

Водолија
Денес би можеле да одите на пат или, можеби, да влезете во некоја љубовна авантура. Во секој случај ќе добиете понуда, а вие треба да одлучите. Партнерот е чувствителен и очекува нежност од вас.

Риби
Незадоволни сте со својата работа и размислувате да ја промените. Можеби и така е најдобро, бидејќи ниту финансиската состојба не ви е розова. Можност за решавање на односите со фамилијата. Здравјето ви е променливо.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>