Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за понеделник (21.11.2022)

Овен
Сѐ потешко ги покажувате емоциите. Како да се прашите да не ве повредат. Семејните планови ќе се реализираат побавно отколку што очекувавте. Полека ги решавате проблемите со парите. Здравјето е добро.

Бик
Полни сте со верба и енергија, што многу ви ја олеснува работата. Лесно ги надминувате проблемите. Важно е да ја искористите наклоноста на планетите и да бидете трпеливи. Вашите денови дури сега доаѓаат. Здравјето е чувствително.

Близнаци
Ве очекува убав ден на работа. Ќе видите дека немало причина да се плашите и да се оптоварувате. Ви претстои средба со саканата личност и важен разговор по кој ќе ви биде многу подобро.

Рак
Денес ќе бидете расположени и активни. Слободното време ќе го посветите на семејството и пријателите. Постои можност да почнете да се договарате околу патување во странство. Здравјето е добро.

Лав
На полето на кариерата не сте решиле се’, но може да очекувате поволни вести во врска со нешто од порано. Партнерот ви подготвува изненадување. Нешто што сакавте да имате дома, веќе утре ќе го добиете од него.

Девица
Малку се смиривте и сега можете на правилен начин да ги разгледате сите работни можности. Иако сте незадоволни од работата, не брзајте. Ќе ве израдува солидна парична добивка.

Терезија
Работата ја завршувате колку да помине редот. Во љубовта сте во недоумица. Не знаете за кого да се одлучите. Пред да се расчисти ситуацијата, можни се непријатности. Здравјето е чувствително.

Скорпија
По малку сте конфузни, но сепак стигнувате да направите се’ што е важно за работата. На полето на финансиите е релативно добро. Партнерот е многу галантен кон вас. Постојано ви купува интересни подароци.

Стрелец
На работа нема да ви биде лесно, но вашата упорност ќе се исплати. Помош можете да очекувате од постар колега, кој несебично ќе ве поддржи. Партнерот е многу љубоморен. Здравјето е солидно.

Јарец
На работа ќе бидете порастоварени. Добра е комуникацијата со колегите. Добивка од член на семејството. Односот со партнерот е похармоничен. Ве очекува убава вечер. Здравјето е добро.

Водолија
Вашата интелигенција е неспорна, но често сте брзоплети. Поради тоа не го постигнавте максимумот. Сега сте поблизу до реализацијата на работните цели. Партнерот е доверлив и емотивен. Здравјето е добро.

Риби
Вие денес многу ќе се ангажирате. Финансиска криза. Со партнерот минувавте убави моменти. Ако не сте во врска, ќе имате време да одлучите со кого повторно ќе излезете.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>