Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за четврток (14.10.2021)

Овен
Склони сте кон разбивање на сите шаблони и норми, па така ќе се однесувате и денес. Сепак, тоа ќе ве исфрли од контрола, што не е поволно за вас. Минувајте време со фамилијата. Избегнувајте масна храна.

Бик
Овој ден дефинитивно е ваш. Многу убави нешта ќе доживеете денеска, како на деловен, така и на емотивен план. Финансиската ситуација наскоро ќе се подобри.

Близнаци
Вашата потреба за внесување свежина во односот со саканото лице не е сфатена. Затоа денес избегнувајте сериозни теми. Ова е ден кога треба максимално да се релаксирате и да уживате.

Рак
Денес сте склони кон филозофирање, а тоа вам воопшто не ви е потребно. Една лоша вест ќе ве разлути. Сепак, бидете внимателни. Лесно ќе се впуштите во авантура.

Лав
Денес сте необично вредни и упорни. Имате многу работа, но се’ ќе направите како што треба. Партнерот се чувствува запоставен. Помала добивка очекувајте кон крајот на денот. Поволни вести ќе слушнете од пријателите.

Девица
Пријатни изненадувања ќе имате во текот на целиот ден. Недоразбирањата со партнерот се смируваат. Време е да ги повикате своите роднини на гости. Ќе имате можност за патување.

Терезија
Денес ќе се сретнете со лице, кое долго не сте го виделе. Тоа многу ќе ве израдува. Финансиската состојба се подобрува, што позитивно ќе влијае на вашиот однос со саканото лице. Воспаление на синусите.

Скорпија
Успешно ги извршувате своите деловни задачи и тоа ве прави задоволни. Многу сте успешни во комуникацијата. Загрижени сте поради финансиите. Покажете му на партнерот дека ви значи.

Стрелец
Сексуалната активност ви е нагласена. Ве очекуваат подароци, како и добивки од игрите на среќа. Можност да добиете голема награда. Внимавајте на главоболката.

Јарец
Денес е одличен ден да се одморите од напнатоста. Деловните резултати може да ги очекувате дури во текот на наредната седмица. Партнерот ви е наклонет. Чувајте го срцето и нервниот систем.

Водолија
Со пријателите денес тешко воспоставувате добар контакт. Утеха барате во партнерот. Сепак, не очекувајте премногу. Заминувањето на патување во странство е прилично извесно. Здравјето ви е нестабилно.

Риби
Работата ви е премногу тешка и многу енергија трошите на неа. Партнерот се чувствува нервозно и нестабилно. Имате потреба за духовна исполнетост. Можни се проблеми со стомакот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>