Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (10.11.2023)

Овен
Од работни проблеми преминувате на љубовни. Ви недостасува инспирација, но сакате да бидете смирени. Поминете ги слободните моменти со партнерот. Незадоволни сте постојано, но и тоа ќе ви помине.

Бик
Многу од припадниците на овој суетен знак ќе бидат изложени на погледи од јавноста. Не сомневајте се во себе, навистина блескате. Партнерот е заслужен за тоа што се чувствувате добро. Доколку сте осамени, потрудете се и во тоа да уживате.

Близнаци
Ова е идеален ден за да преминете од зборови на дела. Постигнувате успех на сите полиња, особено во склучувањето нови договори. Одлучени сте за здрав начин на живеење. Потрудете се да бидете љубезни спрема оние што не ги поднесувате.

Рак
Некои од блиските ќе ви помогнат да ја поминете кризата. Потрудете се да не ја изгубите смислата за хумор. Сакате да живеете во мир и се дистанцирате од сe. Патувањето што го планирате успешно ќе се реализира.

Лав
Го идеализирате партнерот и тоа сосема е погрешно. Занимавајте се со уметност, бидејќи имате нагласена фантазија и креативност. Ќе бидете среќни и задоволни. Некој ви помага да се искажете на вистински начин, не отфрлајте го тоа.

Девица
Сe што постигнувате во животот е благодарение на упорноста. Денешните активности ви одат во прилог. Размислувате за своите постапки и за желбата да бидете совршени. Работата се одвива според планот. Поделете ги желбите со партнерот.

Терезија
Во постојан конфликт сте со партнерот. Не дозволувајте да ве извади тоа од колосек и да ги запоставите работните обврски. Незадоволни сте, а за да се извлечете од тоа, морате да ги покажете уметничките квалитети. Размислувајте позитивно.

Скорпија
Опкружени сте со клевети и манипулации, но однапред се дистанцирате од негативности. Луѓето ги ставате на прво место, но морате да се насочите кон работата. Им давате предност на работите што носат видливи резултати.

Стрелец
Ако почнете да барате влакно во јајцето, ќе наидете на безброј проблеми. Потрудете се остатокот од денот да го поминете во друштво со саканото лице. Партнерот сака да му посветите малку внимание. Не штедете се во таа смисла.

Јарец
Се буните против сe што ве ограничува. Не ви е лесно, упорно се трудите да ја пребродите кризата. Постојано ви се случува нешто неочекувано и ви создава незадоволство. Само партнерот ве разбира, потрудете се да бидете во негово друштво.

Водолија
Правите невозможни планови. Ве очекуваат изненадувања по кои треба да се ослободите од споредните работи. Насочете се кон покреативни идеи ако сакате да постигнете успех. Внимавајте на здравјето.

Риби
Љубовта ве грее, искористете го секој момент и уживајте. Не претерувајте со слатките работи. Емотивно сте задоволни, а тоа ќе ви помогне да решите професионален проблем. Сето тоа не значи дека треба да се олабавите, потрудете се да се докажете.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>