Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за среда (10.08.2022)

Овен
Морате сами да се изборите со проблемите што ви се натрупуваат, и тоа многу брзо. Нервниот систем е на проба. Бидејќи често се наоѓате во слични ситуации, обидете се да не ја префрлате вината на друг. Баравте – гледајте! Требаше порано убаво да промислите.

Бик
Романтичните моменти со Водолијата или со Лавот ви го поправаат расположението и ве ставаат во елемент. Во фаза сте на неочекуван пресврт на ситуацијата во своја корист. Условите за живот се подобруваат, расположението се поправа, а вие планирате патување.

Близнаци
Одличен деловен ден. Успех ја очекува уметничката душа, која меѓу Близнаците има повеќе отколку што може да замисли. Малата напнатост е последица на среќата, која на извесен начин е стресна состојба. Очекувате нешто многу привлечно, врзано за љубовта.

Рак
Се’ уште сте во фаза на доброволна изолација. Љубопитноста ви е зголемена, но се’ уште не сте во состојба да се фатите во костец со непланираните проблеми. Ќе дојде време за мегдан. За почеток, ослободете се од стресовите со кои ве бомбардира околината.

Лав
Со пријателите остварувате конструктивни идеи. Прифатете ги нивните предлози бидејќи се оправдани и ветуваат поволен исход. За емотивната несигурност побарајте одговор во планетарните влијанија. Можеби тие се виновни за несоницата? За среќа, влегувате во подобар период.

Девица
Поради нешто сте вознемирени, работите не ги поставивте на свое место. Кога подобро ќе размислите, ќе видите дека стравот е неоснован. Свртете се кон работата и заработувањето, бидејќи целиот месец е одличен за таа активност. Со партнерот случувањата ќе бидат под контрола.

Вага
Морате да бидете пореални во барањата за да не се разочарате. Од луѓето очекувате нешто што однапред сте го зацртале, па затоа се чувствувате изневерени. Грешка! Свртете се кон семејството и саканата личност, таму ве чека благосостојба.

Скорпија
Мал одмор по немилите настани помага да закрепнете и да се вооружите со оптимизам. Ситуацијата од ден на ден се повеќе се комплицира. Се наоѓате пред огромни промени. Доколку ги прифатите, ќе имате добиток. Во спротивно, надевајте се на киксови.

Стрелец
Во нешто влевате надеж, но имате погрешна визија. Во светот на илузиите сте се вселиле и немате контакт со стварноста. Планетарните аспекти не се лоши за филозофите и уметниците, но деловните луѓе може да имаат проблеми. Немате доволно енергија.

Јарец
Многу деловни обврски ви го одвлекуваат вниманието од емотивното незадоволство. Во спротивно, само ќе се нервирате. Успешно завршувате некоја работа. Со сериозно и зрело размислување извршувате многу работи. Ве оптоварува сознанието дека немате на кого да се потпрете.

Водолија
Доколку се дружите со Стрелци и со Лавови, а се ослободите од Биковите, ќе биде фантастично. Сите ќе бидете среќни. Скорпијата може да се почувствува запоставено, но таа има други грижи. Важно е да постигнете се што наумивте. Успехот во јавноста моментално е пред вас.

Риби
Или имате здравствени проблеми или сте вработени во здравство. Планетите не умеат да ги разликуваат тие две работи. Совладајте ја сомнителноста и себичноста така што ќе направите барем едно добро дело. Наскоро ве очекува тешка работа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>