Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (07.05.2021)

Овен
Набрзина прифативте нечија работна понуда, така што ќе зажалите поради она што сте го кажале или направиле пред своите соработници. Ако сте оптеретени со финансиски проблеми побарајте нечј совет и намалете ги секојдневните сметки кои ве оптеретуваат. Не инсистирате на сериозни теми со саканата личост.

Бик
Вашиот начин на размислување дејствува позитивно на околината и ветува заедничи успех. Влевате голма доверба, бидејќи во некои критични ситуации умеете да донесете правилна одлука од заеднички интерес. Важно е правилно да ги разберете оние што ги сакате.

Близнаци
Не се снаоѓате во новата ситуација кога треба да завршите некоја работа. Нема потреба да се надмудрувате со соработниците. Подобро е да останете во нечија сенка отколку да започнувате работа за која немате интересирање. Изгледате вознемирено, избегнувајте љубовни конфликти.

Рак
Ве иритира нечија површност или неодговорност во работните преговори. Се обидувате да осмислите поефикасно решение. Не бидете брзоплети во однесувањето, стрпливо почекајте на добра работна можност. Нечија ненадејна реакција или поголеми изливи на чувства кај вас будат дополнителен сомнеж.

Лав
Не дозволувајте некој да ги оспорува вашите деловни резултати. Бидете промислени, повнимателно избирајте ги соработниците со кои имате слични идеи и интересирање. Нема потреба да се спротивставувате на блиска личност или да ги прекршите правилата на заедничкиот живот. Важно е да остварите емотивна блискост.

Девица
Некој верува во вашите професионални способности, но тоа не носи видлива промена. Нема потреба да ги повторувате чекорите кои не носат позитивен ефект. Ги објаснувате работите кои вашата околина одлично ги познава, но не сака да ги прифати.

Терезија
Очекувате конкретни одговори и поради тоа ве иритира деловната колебливост. Сепак, секој од соработниците користи стил кој најдобро го познава. Ситуациите кои се пролонгираат во вас будат чувство на несигурност. Имате впечаток дека партнерот упорно и пркоси на вашата волја.

Скорпија
Не го преувеличувајте вашето знаење или професионалните можности пред личноста која има богато искуство и големо влијание во вашата околина. Понекогаш ситните детали одлучуваат за завршните резултати. Емотивната ситуација се менува, но не треба да имате лажни надежи.

Стрелец
Постојат конфликтни ситуации, некој од соработниците ви забележува поради неангажираност. Избегнувајте нова расправа со личност која ви го наметнува својето авторитетно мислење и ригидни правила на работење. Нема причина да разорувате нечија суета, побарајте емотивна поддршка или добар совет.

Јарец
Изгледате како личност која своите деловно-финансиски цели ги става над интересите на многумина, поради тоа ве очекуваат различни коментари. Важно е да процените какова е улогата на соработниците во идните планови. Можно е партнерот да има повеќе проблеми отколку што вие претпоставувате.

Водолија
Некој на индиректен начин ве спречува во остварување на деловно-финансиските планови. Не дозволувајте некој да ве спречува пред соработниците. Потребно е да ја зачувате присебноста на духот во различни ситуации. Се обидувате да и угодите на саканата личност.

Риби
Доколку ви значи да отстраните нечие сомнение, побарајте интервенција од блиските соработници. Вашите зборови не претставуваат доволна гаранција, не можете да оставите позитивен впечаток врз личноста која одлучува за работните интереси. Покажете дополнителна упорност пред саканата личност.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *