Top

Тие се живи

Anton Tang, талентиран уметник и блогер од Сингапур, фотографирал интересни „картонски луѓе“, претставени во секојдневна средина.Тоа што е специфично во овие слики е што се додава живост на малите карактери, што остава впечаток дека навистина раскажуваат некоја приказна. Вистинската комбинација на осветлување и аглите, прави овие “картон луѓе” да изгледаат со просечна големина, а не мала.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>