Top
venec-od-lampioni1

Направете си празничен венец зa 15 минути

Доколку сеуште не сте купиле Божиќен венец, ќе Ви се допадне идејата која денес ќе ви ја презентираме за домашна изработка на истиот. Може да го поставите на влезната врата или пак да го ставите на маса и да додадете свеќи во средина. За подготовка на венецот ви се потребни:
– жица
– клешти
– лампиони во различна боја и големина

Погледнете го видеото и разбудете ја креативноста во себе. Празниците се ближат! :)

venec-od-lampioni
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *