Top
Coca-Cola во ледена амбалажа

Coca-Cola во ледена амбалажа

Најпознатиот безалкохолен пијалак, Coca-Cola како и секогаш изненадува со нешто ново и оригинално. Овојпат таа доаѓа во амбалажа која ја одржува ледена и овозможува вистинско освежување. Ogilvy & Mather биле задолжени за дизајнот на освежувачките шишиња кои биле претставени на една плажа во Картагена, Колумбија. Етикетата обвиткана околу шишето ги заштитува рацете на луѓето додека пијат, а еко-пријателската амбалажа сама се топи. Погледнете го видеото со среќните лица кои го пробуваат ова ледено уживање.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>