Top
Summer-seks-iLike-mk

Летото е најдоброто време за секс

Лето, позитивни вибрации, плажа, мирис на море и тоа како ја разгоруваат желбата за секс. Во продолжение куса елаборација на тема секс и лето.

  • Топлината нѐ принудува да носиме помалку облека на себе. Затоа се чувствуваме попривлечни, а имагинација работи подобро.

  • Сексот во вода никогаш не се заборава. Скриено место во море или езеро е совршен за водните љубители на страста.
  • Секс на отворено, односно во шума, на зајдисонце и со човек кој ќе ве милува како никогаш порано. Сето ова доведува до максимално сексуално задоволство.
  • Потта ја зголемува возбуда, ќе го разгори оганот во вас и желбата за секс. Испотеното тело на партнерот ве повикува да го допрете.
  • Дури и оние кои не вежбаат, најдобро изгледаат во лето бидејќи губат од својата телесна тежина кога ќе дојдат летните месеци. Кога вашето тело е во добра форма, тогаш имате растечка самодоверба.
  • Не постои личност која не фантазира за летна авантура. Дури и оние кои се во врска имаат подобар сексуален живот кога се на одмор, бидејќи се ослободени од секојдневниот стрес.
  • Летните вибрации добро се покажуваат во спалната соба. Скара, пливање и релаксација доведува до фактот дека сте во подобро расположение, а кога ќе си одите дома, расположението пренесете го на својот партнер.
  • Летото го буди бунтовникот во нас, односно топлината може да направи да се погледнеме малку диви. Тогаш сме поподготвени да го смениме сексуалниот живот и да се обидеме со нови работи.
  • Дозволете вашиот човек да го протрие целото тело со заштита за сонце, додека сте на плажа. Ќе ви се одолжи кога ќе одите во собата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>