Top
„Adidas“ патики изработени од картон

„Adidas“ патики изработени од картон

Графичкиот дизајнер Крис Андерсон од Англија реализирал интересен проект – „Adidas“ патики направени од рециклиран картон, обична бела хартија и коноп. Тој вели дека ова е негова визија како ќе изгледаат дел од патиките на „Adidas“ за наредната модна сезона, пролет-лето 2014.

adidas-shoes-cardboard-chris-anderson-iLike-mk-002

adidas-shoes-cardboard-chris-anderson-iLike-mk-003

adidas-shoes-cardboard-chris-anderson-iLike-mk-004

adidas-shoes-cardboard-chris-anderson-iLike-mk-005
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>