Top
Limoni-za-neverojatni-rezultati-iLike-mk

Пијалок кој гарантира неверојатни резултати

Како резултат на намалената физичка активност и мрсните оброци кои се карактеристични за зимскиот период, телото има тенденција да ја зголеми акумулацијата на масното ткиво.

Со првите зраци на сонце и биудењето на природата, свесни за оваа критична зона околу половината. Намeсто да размислувате како да ги скриете трагите од зимата со модни сојузници, пробајте го овој сок кој во комбинација со вежбањето ќе ги отстрани мастите.

Потребни состојки:
– 1 лажичка јаболков оцет
– 1/8 лажица чили пиперка во прав
– сок и кора од еден лимон

Подготовка:
Измијте го лимонот, изрендајте ја неговата кора во сад и прелијте со жешка вода. После 10 минути, додадете го сокот од лимон, јаболковиот оцет и малку чили пиперка. Мешајте пред секоја голтка, и пијте го пред и после јадење.

Чилито во прав го подобрува варењето на храната, го забрзува метаболизмот и го стимулира топењето на мастите. Неговата состојка капсаицин го стимулира нервниот систем да создава толина во телото кое поттикнува забрзано трошење на калориите. Лимонот содржи супстанца која го забавува таложењето на мастите, а кората од лимон содржи policosanol – тип на шеќер кој помага во согорувањето на акумулираните масти. Редовното конзумирање на умерено количество на јаболков оцет помага во разложување на мастите во телото. Оцетот содржи природни киселини кои ги чистат растворените токсини и ја исфрлаат недигестираната храна од цревата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>