Top
Organic White Almond Milk in a Jug

Напиток за енергија и концентрација

Ако сакате да бидете полни со енергија и сконцентрирани на работните задачи, пијте пијалок кој ќе го подготвувате секојдневно во бледер.

Потребни состојки:
– домашно бадемово млеко
– 5 урми
– цимет
– куркума

Според ајурведските тврдења, овој напиток ги ревитализира сите ткива, ја подобрува физичката и менталната сила и го стимулира протокот на енергија низ телото.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *