Top
med_i_cimet

Консумирајте мед за витка става

Многу од жените водејќи битки со вишокот килограми, пробуваат различни диети кои најчесто имаат јо-јо ефект. Но, денес ви претставуваме едно многу потрајно решение.

Наутро, штом ќе се разбудите, изедете една лажица мед помешана со малку цимет. По десетина минути испијте чаша вода, која не смее да биде студена.

Откако ќе го изедете појадокот, во следните осум часа, слободно јадете. Препорачливо е да ги избегнувате алкохолните и газираните пијалаци.

Пред спиење, задолжително напијте се чаша јогурт со ниска масленост.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>