Top
namaluvanje-na-obemot-na-strukot

Едностави правила за намалување на обемот на струкот

Секојдневните навики во јадењето се причина за надуеност и зголемена акумулација на маснотии во абдоменот, кои воопшто не е лесно да се отстранат. Потребно е да воведеме само неколку едноставни правила во нашата исхрана, за да забележиме дека за многу кратко време обемот на половината се намалува.

• До минимум намалете го внесот на шеќери
• Внимателно избирајте го овошјето (избегнувајте ананас, банани и грозје)
• Избегнувајте јаглехидрати
• Намалете го внесот на сол
• Избегнувајте млечни производи, особено млеко.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>