Top

Чудотворен напиток од две состојки

Комбинацијата од ѓумбир и бибер во зрно е природен лек за сите кои имаат секрет во градите и страдаат од иритирачка кашлица,а особено им се препорачува на пушачите!
Витамините и силниот вкус на овој напиток ќе помогнат да го исфрлите секретот од градите за само неколку дена. Ставете две чаши вода во ѓезве, а потоа додадете до 8 парчиња ѓумбир и 1 лажичка бибер во зрно. Покријте го ѓезвето и оставете го напитокот да се вари 5–7 минути. Промешајте го готовиот напиток, исцедете и засладете го со лажичка мед. За побрзо да делува пијте 3–4 чаши дневно.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>