Top
krastavicka

Брза диета со краставица

Сочните краставици се полни со витамин Ц, кој ја одржува кожата здрава и блескава. Краставиците содржат 95% вода, така што тие се идеални за хидрирање на нашето тело.

Овој зелен зеленчук е добар за варење, содржи многу малку калории, и бидејќи е богат со растителни влакна, ќе ве задржи заситени подолго време. Диетата заснована на консумирање краставици ќе ви помогне да го детоксирате телото, да го ослободите од штетни токсини и да го забрзате метаболизмот.

Ако се придржувате до оваа диета три дена, може да очекувате да изгубите околу 2 килограми. Еве како изгледа вашата диета:

Појадок: 1 чинија краставици, 1 чаша чај и тост со мармалад.

Ручек: Јајце и тост или пилешки гради со леб, чинија со краставици.

Вечера: Само салата од краставици.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>