Top
maslo od kokos

Како да се ослободите од стриите?

Стриите се резултат на растегната кожа и еден од најчестите проблеми поврзани со убавина кој ги мачи жените. Најчесто се појавуваат на стомакот, колковите, бедрата и градите, но можете да се ослободите од нив на природен начин

– Маслото од витамин Е е едно од најдобрите решенија за отстранување на стриите. Два пати дневно масирајте ги проблематичните делови со масло и ќе забележите дека тоа место ќе побледи.
– За маслото да биде делотворно при отстранување на стриите важно е да бидете упорни и редовно да ги мачкате проблематичните подрачја за да забележите резултати.
– На стриите можете да нанесете лимонов сок. Оставете да делува 10 минути, а потоа исплакнете.
– Природни масла користат секојдневно. Со маслиново, кокосово или бадемово масло секој ден негувајте ги проблематичните делови за да ги спречите постоечките и да спречите создавање на нови стрии.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>