Top
seks sekoj den

Имајте секс секој ден!

Веќе знаете дека сексот има придобивки за целокупното здравје на организмот, поради што треба да го практикувате секој ден.

Сексот е корисен за здравјето
Сексот го подобрува сонот, имунитетот, согорува калории и го намалува нивото на стрес.

Сексот е корисен за срцето
Спроведените истражувања покажуваат дека мажите кои имаат секс повеќе од два пати неделно, многу помалку се изложени на ризик од срцев удар и кардиоваскуларни болести.

Сексот го зајакнува имунитетот
Редовното водење љубов го зголемува нивото на антитела како имуноглобин А, а тоа ја подобрува заштитата против различни вируси.

Сексот го намалува стресот
Сексот го подобрува расположението и ја намалува болката, а помага и во справувањето со стрес.

Сексот ја ублажува болката
Главоболката веќе не е оправдување кое можете да го користите за да одбиете секс, бидејќи е докажано дека играта во спалната соба дејствува смирувачки. Ендорфините и окситоцинот ќе се погрижат за сите болки.

Постојат уште многу придобивки од сексот
Освен споменатите, редовниот секс ги има и следните придобивки: подбро спиење, подобра циркулација, ќе бидете во форма, ќе согорувате калории…
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *