Top
seriozna

Хороскопски знаци од кои не треба да очекувате сериозна врска

Кога станува збор за љубовта и хороскопот, знајте дека од луѓето кои припаѓаат на овие три хороскопски знаци, не можете да очекувате сериозна врска.

Овен
Припадниците на хороскопскиот знак Овен се заљубуваат брзо и силно, прерано донесуваат одлука да се предадат некому, за малку подоцна да избегаат од неа. Нивната врска може да потрае само неколку месеци. Потоа доаѓаат во период кога се обидуваат повторно да ги разгорат страстите, но тоа не им успева. Кога ќе сфатат дека никогаш нема да ја вратата страста, најчесто бараат нова „љубов.“

Стрелец
Станува збор за неодлучен знак кој има проблем со преданост кон само една личност. Кога предолго се на едно место или со еден човек, стануваат немирни. Ако сакате да одржите врска со Стрелец, мора да му дадете многу простор и слобода. Можеби дури и да треба да преминете преку некое изневерување.

Водолија
Водлијата е уште еден немирен знак. Проблем му е да остане во врска подолго од неколку дена. Во својот живот сака различности, а и не е претерано сексуален. Може да се случи одреден период една личност да ги фасцинира, а преку ноќ да изгубат комплетен интерес кон истата. На Водолиите треба само да им го стимулирате интелектот за да го сочувате со години.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>