Top
Mrzi

Хороскопски знаци кои се вистински мрзи

Ако припаѓате на еден од овие три хороскопски знаци, веројатно нема да ви биде гајле. По природа сте мрзи, па веројатно нема да се потрудите нешто да промените.

Лав
Лавовите се борци и лидери! Но, како попрво да се размениш со тој лав што лежи под дрво и чека глутницата да му донесе плен. Кога Лавот оди до оваа крајност, тој станува вистинска мрза. Свесен е за својот потенцијал, сила, но сепак би сакал да лежи и да не прави ништо.

Стрелец
Стрелците сакаат да работат, се радуваат на животот но не сакаат ограничувања! Понекогаш знаат да претераат во тоа, но нешто секогаш ги сече уште во првиот агол и им удира на реалноста. Тогаш будењето е тешко и болно!

Бик
Биковите се создадени да бидат мрзливи. Тие имаат силна моќ на умот и ја користат само кога треба. Тие се големи хедонисти и навистина треба да им се дозволи да бидат мрзеливи од време на време. Кога станува збор за љубовта, тие претпочитаат дали таа може да им застане на нозе. Но затоа кога се заљубуваат и засакуваат стануваат вистински мажи/жени кои душата му ја даваат на партнерот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>