Top
neverstvo

Хороскопски знаци кои најмногу изневеруваат

Љубовта не прашува и ние не можеме да избереме во кого ќе се заљубиме. Ако верувате во астрологија, знајте дека овие 3 хороскопски знаци најмногу изневеруваат, а тоа го покажуваат статистиките.

Вага
Поради својата неодлучност и претерана желба да оставaт впечаток, припадниците на хороскопскиот знак Вага многу лесно се впуштаат во флерт кој често може да прерасне и во многу повеќе. Тие се многу страствени, а во исто време мечтаат за филмска љубов која ќе им угодува во сè. Лесно паѓаат на комплименти, а тоа може да биде многу опасно.

Овен
Овенот е огнен знак кој е познат по изразениот темперамент. Тие поради „пеперутките во стомак“ многу лесно се впуштаат во афера, па дури и би го промениле партнерот, особено ако „новата љубов“ им дава поголема возбуда во кревет.

Стрелец
Стрелецот е уште еден огнен знак кој не може да го замисли својот живот без секс. Неверството не го прави поради емоции, туку исклучително поради либидото. Тој не го гледа неверството како неморален чин, туку како нешто што едноставно мора да го практикува од време на време. Припадниците на овој знак многу се грижат за својот физички изглед, а познати се и по својот шарм на кој ретко кој може да им одолее.




Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>