Top
strast

Хороскопски знаци кои ги води страста

Луѓето родени во овие хороскопски знаци едноставно не сакаат да се спротивстават на искушението и се водени од очигледна страст, дури и ако тоа значи дека ќе повредат некого. Ако видат можност за сопствена удобност, тие ќе ја искористат без разлика на сѐ.

Близнаци
Близнаците се многу склони кон флертување, а во тоа придонесува нивната експресивна харизма. Свесни се и реални, и покрај последиците, тие ќе направат се што ги возбудува во тој момент. Тие секогаш се на прво место и честопати ќе ви покажат како тие се сметаат за повредни од вас.

Овен
Луѓето родени во знакот Овен се склони кон неверства. Тие имаат изразена сексуална енергија и лесно се наогаат во искушение, но тоа не е проблем за нив затоа што сметаат дека можат да прават што сакаат во кое било време, без оглед на вашето мислење.

Скорпија
Скорпиите се многу јасни индивидуи, а честопати им штетат на најблиските. Ако им кажете дека нешто ви пречи, тие ќе ви најдат замена во рекордно време и ќе заборават дека некогаш сте постоеле.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>