Top
Momche_za_tebe_spored_Zodijakot_iLike_mk

Вака изгледа вашето идеално момче според хороскопскиот знак

Веројатно ви треба помош од астролозите за тоа каков тип на момче ви одговара. Па затоа, прочитајте што треба да има човекот кој ќе го освои вашето срце.

ОВЕН – Момче кое сака игри
Вие сакате да победувате во друштвени игри и да ризикувате, а често вниманието ви е краткотрајно. Затоа, вам ви одговара играч, кој има голема имагинација, одлична координација меѓу очите и рацете и е авантурист.

БИК – Момче кое е по учењето
Момчињата со носот во книгата сакаат да седат дома и да ужуваат, а тоа е добро за вас. Доволно се паметни за вашиот голем мозок, благодарни се затоа што имаат девојка и изгледаат секси со очила.

БЛИЗНАЦИ – Злобно, но фино момче
Како што вие, Близнаци, сте како двајца луѓе, таков треба и вашиот идеален партнер. Некогаш може да се однесува арогантно, но вие знаете дека е кроток одвнатре. Воедно сакате некој со кого никогаш нема да ви биде здодевно.

РАК – Супер слатко момче

Вие си го штитите срцето цело време, па ви треба чувствително момче, кое е многу внимателно со вашите емоции. Тој треба да биде таков што навистина мисли кога ќе вети дека никогаш нема да ве повреди.

ЛАВ – Момче кое ве поддржува
Бидејќи сакате да бидете во центарот на вниманието, сакате вашето момче да ве поддржува во тоа, а не да се обиде да ви го украде вниманието. Во врските нема место за две ѕвезди, па најдобро момче за вас е тоа што ќе ве гледа од публика како сјаете.

ДЕВИЦА – Женствено момче
Вие најчесто сте аналитични, премногу критички настроени и напнати. Ви треба некој со пофлуидна сексуалност кој ќе ви помогне да се опуштите и да пробате нови работи. Затоа за вас е најдобро момче кое е подеднакво опуштено и со својата феминистичка страна.

ВАГА – Забавно момче
Вие сте друштвени, па ви треба момче кое ќе ви парира во тоа. Луѓето сакаат да бидат во близина на вас двајца и ве сметаат за „забавна двојка“.

СКОРПИЈА – Секси момче
Вие сте страствена, сексуална личност и ви треба некој подеднакво авантуристички настроен во сексот како што сте и вие.

СТРЕЛЕЦ – Флексибилно момче
Многу сакате да одите во нов град или земја и да престојувате во хостел за да сретнете нови луѓе и да видите нови работи. Ви треба момче кое може да биде спонтано, и кое мисли дека скајдајвинг скокањето е забавно, а не самоубиство.

ЈАРЕЦ – Момче музичар
Вие сте многу практични и си го имате зацртано животот. Ова е добро, но може да стане и досадно. Затоа ви треба некој што живее за својата уметност и ќе ви покаже нова перспектива на животот.

ВОДОЛИЈА – Емотивно момче
Вие сте многу паметнни и имате тенденција да не покажувате многу емоции. Затоа ви треба некој кој е многу емотивен, па заедно ќе бидете во рамнотежа.

РИБИ – Момче уметник
Вие имате уметничка душа и многу ја цените уметноста. Задоволни сте и ако останете во сенка и дозволите уметноста на вашето момче да го освои светот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>