Top
Lagi

Родените во овие хороскопски знаци никогаш не лажат

Без разлика дали лажењето е како оправдување за доцнење на работа или земање слободен ден без претходна најава, секој од нас знае да излаже. Сепак, има луѓе кои не лажат, барем не го прават тоа често.

Според астрологијата, овие хороскопски знаци никогаш не лажат и мразат кога другите ги лажат.

Лав
Лавовите се силни. Тие стојат зад нивните зборови и се доволно храбри да ги прифатат своите грешки. За нив кажувањето лага е еднакво на непочитување на личноста. Тие претпочитаат да молчат наместо да зборуваат за нешто што е етички неточно. Затоа многумина ги гледаат како себични луѓе, но тоа е далеку од вистината.

Риби
Рибите често знаат да ви звучат непристојно и безобразно, но се што велат е вистина. Не е во нивниот карактер да лажат и мамат луѓе. Ако ви се допаѓаат, мора да бидете подготвени да ја слушате вистината секој пат, дури и ако е сурова. За нив нема шанси спасот да го бараат во лаги.

Водолија
Тие се чесни луѓе. Нема да ве лажат колку и да е лоша ситуацијата. Тие претпочитаат работите да бидат едноставни и јасни. Овој нивен квалитет може да привлече добри луѓе во нивните животи. Тие се искрени луѓе со добро срце и секогаш ја кажуваат вистината.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>