Top
ramen-stomak

Намирници кои треба да ги избегнувате ако сакате рамен стомак

Правилната и здрава исхрана игра голема улога за нашето здравје, како и за витка линија. Доколку сакате рамен стомак постојат неколку намирници кои треба да ги избегнувате и да внимавате во колкава количина ги внесувате во организмот.

Пет намирници кои стојат на патот до совршено рамен стомак:

- Алкохол

- Црвено месо

- Шеќер

- Млечни производи

- Сувомеснати производи
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>