Top
najcuvstvitelni

Најчувствителните знаци во Зодијакот

Кога станува збор за хороскопските знаци има три знаци кои се многу емотивни и многу нешта, важни и неважни си ги земаат при срце.

Бик
Тие се емотивни, но обично не признаваат. Плачат скришум, брзо се лутат, уште побрзо простуваат, ама не забораваат. Ако ве сакаат ќе ве преплават со убави емоции.

Рак
Тие се кревки и треба да бидете внимателни со нив. Лесно се повредуваат, уште полесно се расплакуваат. Нивното срце е толку големо и полно со најразлични емоции.

Риби
Нивната емотивна природа е чудна. Делуваат студено, но длабоко во себе се многу ранливи. Не ги признаваат емоциите и ги потиснуваат во себе. Можеби изгледаат рамнодушно, но сепак длабоко во нив има бура од емоции.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>