Top
vrska

Луѓето родени во овие хороскопски знаци ја расипуваат секоја врска

Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве познава во суштината, тешко е да бидете во животот со личност која постојано турка на своја рака, ве контролира, ги менува расположенијата и го испушта гневот додека трепка. Без разлика дали се препознавате себеси или партнерот во овие зборови, обидете се да ги исправите овие недостатоци заедно за да ја направите вашата врска трајна.

Рак
Емотивен знак кој реагира бурно ако чувствува дека не го примил потребното внимание. Може да страда додека не се замори, а потоа ќе започне да го турка партнерот настрана, што може да го збуни и да го направи несигурен. Ракот е толку чувствителен што е тешко да се каже што го поттикнува и што му треба да се смири.

Скорпија
Скорпијата е повредена кога некој не ја третира како што сака. Можеби станува огорчена, но не сака да објасни зошто не е задоволна од однесувањето на партнерот. Таа, исто така, може да ги бара своите фрустрации во партнерот. Ако партнерот направи нешто што не и се допаѓа на Скорпијата, овој хороскопски знак е подготвен да го пробие пред да ги слушне причините на другата страна. Тој ќе бара работи од својот партнер што не е во состојба да ги исполни.

Овен
Импулсивен хороскопски знак кој знае како да реагира на најгрдите работи од својот партнер. После тоа, тој ќе се чувствува виновен, но тогаш е премногу доцна да се избришат последиците од неговите постапки. Знае да биде тврдоглав, а кога не е по негово, лесно е да се налути. Тие се чувствителни на своите емоции, па забораваат на чувствата на партнерот.

Близнаци
Можете лесно да им досадите на близнаците. Стануваат нетрпеливи и фрустрирани ако сфатат дека на партнерот му треба премногу време за да одговори на она што го побарале од него. Ако имаат проблеми во врската, Близнаците лесно можат да го обвинат партнерот дека не се труди доволно. Тој исто така ќе се пожали на третманот на партнерот како дете со цел да манипулира со него.

Бик
Кога Бикот е фрустриран, тогаш тој може да направи сцена во јавноста и потоа да се оддалечи од својот партнер без да се обиде да најде решение. Кога партнерот ќе го обвини Бикот дека е нечувствителен или се однесува бизарно, тој веднаш ќе му ја префрли вината за таквото однесување. Има случаи кога нивниот партнер се обидува да ги покаже своите чувства, но бикот ги отфрла. Тие веруваат дека секогаш се во право, и ако нивниот партнер не се согласува со нив, тогаш тој е очигледно во грешка.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>