Top

Лошата шминка е штетна за кариерата

Можеби физичкиот изглед не е пресуден при изборот на кандидати за работа, но сепак, работодавачите внимаваат на деталите како што се облеката и шминката.Излупен лак на ноктите остава впечаток на нервозна и неуредна личност, а размачкана маскара укажува дека на жената најважни ѝ се вечерните излегувања. Ова се резултати од истражувањата во кои учествувале 2000 шефови.

Се покажало дека размачканиот кармин шефовите го толкуваат како безгрижност, а лошо нанесената пудра е знак дека жените не посветуваат доволно внимание на деталите.

Адекватната шминка и вистинскиот избор на парфем се еднакво важни како и чистата и испеглана облека.

Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>