Top
Koj_priroden_fenomen_ste_spored_horoskopskiot_znak_iLike_mk

Откријте кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

Секој од нас има незапирлива енергија, која тешко се контролира кога ќе наидат емоциите (било тоа да се позитивни или негативни емоции). Затоа проверете на која природна појава најмногу наликувате според Зодијакот.

ОВЕН – ВУЛКАН
Непредвидлив, насилен и експлозивен.

БИК – ЗЕМЈОТРЕС
Дестаблизирачки, моќен, ослободува многу енергија.

БЛИЗНАЦИ – ВРТЛОГ
Премногу деструктивен, жив, но не и возбудлив.

РАК – ЦУНАМИ
Доминантен, може да донесе пустош.

ЛАВ – ШУМСКИ ПОЖАР
Заразен, брзо се шири, тешко се запира.

ДЕВИЦА – МАГЛА
Блага, нејасна и условена.

ТЕРЕЗИЈА – МОНСУН
Непредвидлива, неурамнотежена.

СКОРПИЈА – БУРА СО СИЛНИ ГРМОТЕВИЦИ
Моќна, мрачна, деструктивна.

СТРЕЛЕЦ – ТОРНАДО
Краткотрајна експлозија на енергија.

ЈАРЕЦ – СНЕЖНА БУРА
Студен и непопустлив.

ВОДОЛИЈА – СЕВЕРНА СВЕТЛИНА
Мистична, ретка и феноменална.

РИБИ – ИЗГРЕЈСОНЦЕ
Симбол на нов почеток.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>