Top
lav

Како се караат луѓето родени во хороскопскиот знак Лав?

Лавовите знаат да експлодираат, исто како и останатите огнени знаци во Зодијакот.

Многу се раздразливи, но после одредено време забораваат и брзо „прогледуваат низ прсти“. Реагираат веднаш и ги демантира сите аргументи. Праведни се и знаат да попуштат кога знаат дека погрешиле, но сепак повеќе не сакаат да разговараат на таа тема. Овие луѓе се егоцентрични, а повремено сакаат да ја истераат својата волја и да бидат сите работи по нивно.

Родените во овој знак сакаат да бидат омилени во друштвото и да им бидат пријател на сите, а доколку се најдете на нивната листа на непријатели, ќе направат сѐ што е во нивна моќ за пред сите да ве покажат во најлошо светло. Не го мешаат професионалниот живот со личниот, па големи се шансите повеќе непријатели да стекнат на работа, отколку помеѓу роднини и пријатели.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>