Top
Osameni

Хороскопски знаци за кои осаменоста е судбина

Со некои луѓе многу е тешко да се одржи врската. За овие три хороскопски знаци осаменоста е како судбина, а тоа е резултат на нивниот незгоден карактер.

Бик
Биковите знаат да бидат одлични во врска, несебични се и ќе направат се за саканата личност, но на самиот почеток на врската често прават голема грешка, а тоа е премногу да се отвораат и да даваат премногу, додека врската практично не ни започнала. Затоа често ги искористуваат, бидејќи не можат навреме да го препознаат вистинското лице на личноста што им се допаѓа.

Девица
Проблемот со Девиците е што постојано го анализираат партнерот. Тие даваат прекумерни значења на секое движење и збор, па дури и значења кои воопшто не постојат. Така, тие имаат неверојатен талент да создадат проблем од сосема безопасна ситуација.

Вага
Вагите, како што кажува нивното име, секогаш се во потрага по нешто и никогаш не се целосно посветени на врската во која моментално се наоѓаат. Постојано гледаат наоколу и гледаат што уште се нуди на пазарот, а во меѓувреме ги игнорираат проблемите кои им се случуваат во врската, бидејќи се надеваат дека нешто ќе „изникне“. А кога тоа не се случи, тие ја напуштаат врската разочарани.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>