Top
Odmazda

Хороскопски знаци кои живеат за да се одмаздат на поранешниот партнер

Луѓето родени во овие хороскопски знаци не можат да живеат сè додека не му се одмаздат на поранешниот партнер. Тие се во состојба да манипулираат и да прават план за одмазда со години.

Скорпија
Припадниците на овој хороскопски знак се многу страствени љубовници. Најтешко прифаќаат раскинување, особено ако партнерот ги остави залудно или грубо. Нивната прва реакција може да помине мирно, а потоа да се претвори во гнев и фрустрација, што може да прерасне во нешто поголемо, односно желба за одмазда. Тие можат да бидат огорчени и гневни долго по раскинувањето, во некои случаи може да трае таа состојба со години. Желбата за одмазда го води нивното срце, сè додека конечно не најдат повторно љубов и не започнат нова врска.

Јарец
Јарците имаат потреба да анализираат сè, како во нивниот професионален живот, така и на приватен план. Тие сакаат да ги „редат коцките“ затоа што се добри во логиката и наоѓањето одговори. По раскинувањето, повеќето Јарци започнуваат процес на самоанализа за да заклучат што не е во ред во врската и честопати се обвинуваат себеси за тоа. Но, кога ќе сфатат дека партнерот е подеднакво одговорен за раскинувањето, тие стануваат лути и фрустрирани. Како што расте омразата во нив, така негативните емоции го заземаат нивното тело. Честопати нивната потреба да смислат натпревар ги носи пред вратата на нивниот поранешен партнер. На Јарците обично им треба многу време да го надминат љубовниот бродолом и да се ослободат од лутината.

Вага
Никој нема поголема потреба за рамнотежа и хармонија во животот повеќе од Вагата. Затоа, секоја љубовна пауза може да ја наруши рамнотежата во животот на припадниците на овој знак, и тоа е причината зошто Вагите многу се вознемируваат кога нивниот партнер ќе ги напушти. Овој хороскопски знак исто така тешко се справува со лутината. Интересно е што иако тие често се „полоши“ од лутината, Вагите се преправаат дека продолжуваат и транспарентно им покажува на сите дека сè е во ред со нивните животи. Тие се склони кон манипулација, па од друга страна, можат да го повикаат својот поранешен партнер и да смислат одредени игри, сè со цел да се обидат да го вратат па да му наплатата за се што им згрешил.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>