Top
pobednici

Хороскопски знаци кои се родени победници

Во Зодијакот се издвојуваат хороскопски знаци кои едноставно не знаат да губат.

Овен: роден за лидер
Овенот пред сè е храбар знак. Ентузијазмот и одлучноста се негови главни особини. Ако сакате нешто да биде завршено, дајте му го нему. Неговата продорност и проникливост го прават одличен шеф, директор кој секогаш е во некакво движење, а токму таа енергија им ја пренесува на сите во фирмата. Доследно ги исполнува ветувањата, но истото го очекува и од останатите. Мрази лаги, озборувања и предавство. Тој би бил одличен хирург, градежен инженер, војник, офицер, актер или најдобар комичар како што некогаш бил Чарли Чаплин. Тој е љубовник како познатиот Казанова или одличен политичар кој ќе успее во секоја своја замисла, па ако се најдете во близина на овој знак знајте дека нема бегање. Подгответе се за работа и дајте го и последниот атом сила кој го имате, бидејќи само така ќе успеете да победите, но и да освоите поени кај овој знак.

Стрелец: оптимист, аристократ
Владетел на овој знак е планетата Јупитер. Онаму каде се наоѓа оваа планета во нашата натална карта, таму лежи и нашата среќа. Овој знак токму како и неговата планета владетел претставува моќ, успех, уживање… Стрелците се препознатливи по нивниот млад дух, надворешната убавина, атлетската градба, но и постојаната насмевка на лицето, желбата за патување и добра храна. Стрелецот е отмен аристократ, понекогаш се претвора во нескротлив бунтовник, кој ги почитуваа традициите, но сепак го следи својот пат. Соработката со Стрелецот не е воопшто лесна, бидејќи понекогаш знае да биде многу арогантен и строг. Животните желби на овој знак се големи, но тој секогаш наоѓа начин да ги оствари. За овој хедонист не постои поголема казна од живот без задоволства и пари.

Јарец: деспот, авторитет
Јарецот се смета за еден од највлијателните знаци на зодијакот. Јарецот своите успеси ги должи на својата дисциплина, работа и стратегија, нешта кои ги користи при секоја работа. Тој е знак кој не се плаши од стресот или загубата на работното место, бидејќи знае дека тоа е местото кое природно му припаѓа. Неговиот авторитет е нешто со кое се раѓа и кое останува засекогаш главна црта во неговиот карактер. Јарецот е успешен доктор, хемичар, биолог, политичар, банкар, адвокат, композитор, пејач… Одличен пример за тоа е Елвис Присли роден токму во овој знак.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>