Top
nemaat_sreka_vo_ljubovta

Хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

Во љубовта неизбежни се и моментите кога напуштаме или кога сме напуштени. Во втората група, односно луѓе кои најчесто се напуштени, спаѓаат неколку хороскопски знаци.

Близнаци
Близнаците се душтвени, обожаваат да запознаваат нови луѓе и склони се кон авантури. Лесно го привлекуваат партнерот, но имаат проблем да го задржат. Со оглед на тоа дека секогаш се во потрага по возбуда, Близнаците многу често делуваат неодговорно и нестабилно, поради што партнерите често ги оставаат.

Рак
Раковите се заљубуваат многу брзо, а целиот живот им го водат емоциите. Сѐ доживуваат многу интензивно, поради што е лесно да ги повредите. Поради ова, Раковите многу често остануваат без партнер.

Девица
Организираните Девици многу често посветуваат внимание на деталите и не се откажуваат од планираната рутина. Делуваат како здодевни личности.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>