Top
lagi

Хороскопски знаци кои не лажат

Астролозите тврдат дека овие два знаци се секогаш искрени, без разлика колку и да е вистината болна.

Овен
Припадниците на овој знак се многу искрени, а најголема причина за тоа е што немаат волја да лажат, ниту пак сакаат својата енергија да ја трошат на оправдувања и работи кои подоцна ќе им се удрат од глава. Дури и по цена да повредат некој близок со својата искреност, попрво ќе го изберат тоа отколку да лажат за било што. Тие и сакаат да го кажуваат она што го мислат и да им го дадат тоа до знаење на другите, а истото се очекува и од другата страна. Често умеат да ги повредат другите со своето отворено мислење, па потоа да им биде жал, но и после некое време повторно би постапиле исто.

Стрелец
За Стрелците слободно може да се каже дека се најискрениот знак во хороскопот. Понекогаш умеат да претераат со прераскажувањето на приказни од својот живот или животот на пријателите, но тоа е воглавно поради забавувањето на друштвото и сето тоа е само вистина. Не ги сакаат лагите во никој случај, тоа ќе го избегнуваат дури и кога самите гледаат дека е за нечие добро. И во најлош случај како и Овенот, секогаш ќе ја кажат вистината, бидејќи сметаат дека така е најдобро.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>